Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Wieliczce

PIES I JEGO WŁAŚCICIELE ZNOWU RAZEM !!!!

22.02.2020 roku o godz. 15.14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce przyjęło zgłoszenie: "OD STRONY BOGUCKIEJ NA DACHU MAŁOPOLSKIEJ ARENY LEKKOATLETYCZNEJ CHODZI PIES, ISTNIEJE RYZYKO ZE SPADNIE NA DÓŁ".Do zdarzenia został zadysponowany zastęp z JRG Wieliczka.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na piątym piętrze zewnętrznej klatki schodowej budynku w budowie mieszczącego się obok Areny Lekkoatletycznej w Wieliczce znajduje się pies, który nie może znaleźć drogi powrotnej i zachodzi obawa,że może spaść.
Poprzez klatkę schodową dotarto do psa i próbowano go złapać. Próba podejścia skutkowała przesunięciem się psa na krawędź nieobudowanego podestu ryzykując spadnięcie.
Na miejsce zadysponowano podnośnik mechaniczny, celem dotarcia do psa od drugiej strony podestu zmuszając go do wejścia do do środka budynku.
Następnie przy pomocy poskromu, pozyskanego od Straży Miejskiej, złapano psa i wyprowadzono z budynku.

Po zakończonych działaniach opublikowano zdjęcie psa na profilach społecznościowych i już po godzinie znaleźli się właściciele,którzy poszukiwali swojego pupila od Sylwestra, kiedy to uciekł z domu wystraszony wystrzałami petard.

Właściciele psa złożyli podziękowania strażakom.22-02-2020