Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Wieliczce

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2019

19 maja 2019 roku o godzinie 14.00 Mszą Świętą w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Józefa Robotnika w Kłaju rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.
Po zakończonej mszy przy akompaniamencie orkiestry dętej z jednostki OSP Niepołomice pododdziały przemaszerowały na plac wewnętrzny jednostki OSP w Kłaju, gdzie dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości do uroczystego apelu Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Markowi Bębenkowi.

Uroczysty apel rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce st. kpt. Przemysław Przęczek witając przybyłych gości oraz dziękując wszystkim Strażakom i Druhom z powiatu wielickiego za odpowiedzialną służbę, trud i poświęcenie na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

W trakcie uroczystego apelu wręczone zostały odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz dyplomy. Zostały również przekazane samochody pożarnicze jednostkom z terenu powiatu wielickiego: OSP Czarnochowice, OSP Podstolice, OSP Wieliczka jak również Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Wieliczce.

Opracowanie: st. kpt. Masternak Michał, kpt. Ulman Robert
Zdjęcia: Archiwum JRG20-05-2019