Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Wieliczce

Wypadki w Zagórzanach i Raciborsku

21.10.2018 roku w godzinach popołudniowych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce przyjęło zgłoszenia o wypadkach samochodowych w miejscowościach Zagórzany i Raciborsko.Pierwsze zdarzenie dotyczyło zderzenia dwóch samochodów osobowych w Zagórzanach. Do akcji zadysponowano zastępy z OSP Zagórzany, OSP Gdów i JRG Wieliczka. Na miejsce zdarzenia przybyły również jednostki z powiatu bocheńskiego tj. OSP Łapanów i JRG Bochnia, gdyż zdarzenie miało miejsce na granicy powiatów .
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych i 3 osoby poszkodowane - stabilne, przytomne zaopatrywane przez ZRM.

Niedługo po przyjęciu zgłoszenia o wypadku w Zagórzanach, SKKP w Wieliczce otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Raciborsku - samochód wjechał w słup. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Chorągwica, OSP Raciborsko i JRG Wieliczka. Na miejscu stwierdzono zdarzenie zgodne ze zgłoszeniem, jedną osobę poszkodowaną - przytomną, stabilną oraz uszkodzony słup energetyczny.
Oba zdarzenia sprawnie zlokalizowano, zakończono i ostatecznie w każdym ze zdarzeń była 1 osoba poszkodowana.

Opracowanie: kpt. Chmura D.
Zdjęcie: mł. asp. Pałka J.21-10-2018