Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Wieliczce

Groźny wypadek na autostradzie A4

16 lipca br. około godziny 13:45 doszło do groźnego wypadku na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Brzezie. Przez blisko godzinę ruch na autostradzie w kierunku Rzeszowa był całkowicie zablokowany, natomiast utrudnienia w ruchu trwały ponad 2 godziny.
W zdarzeniu udział brały łącznie 4 samochody, w tym 2 busy, a w jego konsekwencji 3 osoby trafiły na obserwację do szpitali.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Wieliczka x3 oraz OSP Staniątki z KSRG x2.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach, a także na zapewnieniu komfortu termicznego osobom biorącym udział w zdarzeniu. Działania były utrudnione ze względu na intensywne opady deszczu. Na miejsce zdarzenia oprócz jednostek ochrony przeciwpożarowej, Zespołów Ratownictwa Medycznego i Policji przybyła również Brygada Interwencyjna Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.
Zastępy biorące udział w działaniach ratowniczych zwróciły uwagę na godną pochwały postawę kierowców, którzy utworzyli tzw. tunel ratowniczy, dzięki czemu jednostki mogły szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia. Dziękujemy!!!

Opracował: mł. kpt. Bartosz Kłosowicz
Zdjęcia: mł. bryg. Paweł Januś17-07-2018