Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Wieliczce

Telefon Bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów.

W dniu 15 maja 2012 r. uruchomiona została kolejna edycja Akcji informacyjnej „Telefon Bezpieczeństwa" adresowanej do turystów zagranicznych. Głównym celem „Telefonu Bezpieczeństwa" jest poprawa bezpieczeństwa turystów zagranicznych odwiedzających Polskę, poprzez zapewnienie informacji i pomocy w nagłych sytuacjach kryzysowych, takich jak kłopoty ze zdrowiem, zaginięcie dokumentów, kradzieże itp.

„Telefon Bezpieczeństwa" został włączony do systemu bezpieczeństwa uruchomionego na czas trwania UEFA EURO 2012TM.

Turyści mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii 800 200 300 dla telefonów stacjonarnych, a także z płatnego (wg cenników operatorów sieci) numeru telefonu komórkowego: +48 608 599 999.

Infolinia „Telefon Bezpieczeństwa" od 15 maja do 31 maja funkcjonuje w godzinach od 10:00 do 22:00. W tym okresie infolinia obsługiwana jest przez operatorów w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

W okresie bezpośrednio poprzedzającym oraz w trakcie rozgrywek UEFA EURO 2012TM tj. od 1 czerwca do 3 lipca wprowadzone zostaną całodobowe dyżury operatorów „Telefonu Bezpieczeństwa", a zgłoszenia będą przyjmowane dodatkowo w językach hiszpańskim i włoskim.

Po zakończeniu Mistrzostw zostanie przywrócony standardowy tryb funkcjonowania infolinii. Od 4 lipca do 30 września operatorzy dyżurować będą w godzinach od 10:00 do 22:00, udzielając informacji w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Przez cały czas funkcjonowania infolinii zgłoszenia są przyjmowane pod nadzorem Komendy Głównej Policji, co w nagłych przypadkach znacznie przyspiesza podejmowanie interwencji.

Podstawową formą promocji „Telefonu Bezpieczeństwa" w kraju i za granicą są ulotki oraz plakaty uwzględniające 5 wersji językowych - angielską, niemiecką, rosyjską, hiszpańską i włoską.

Ponadto informacja o działaniu infolinii umieszczana jest w wydawnictwach promocyjnych POT, na stronach internetowych współorganizatorów akcji oraz stronach organizatorów UEFA EURO 2012TM.

Materiały informacyjne w formie ulotki są dystrybuowane za granicą przez Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej, rozdawane na przejściach granicznych, dworcach i lotniskach oraz w konsulatach i ambasadach Rzeczypospolitej Polskiej.

W okresie poprzedzającym Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz bezpośrednio w trakcie rozgrywek ulotki i plakaty będą dystrybuowane na terenie miast-gospodarzy UEFA EURO 2012TM w ambasadach kibiców, strefach kibica, na stadionach, w punktach informacji turystycznej oraz w wybranych hotelach.07-06-2012