Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Wieliczce

Wypadek na A4 , 430 kilometr kierunek Kraków.

4.05.2018 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce otrzymało informację o wypadku na autostradzie A4 w kierunku Krakowa.


Według pierwszych ustaleń do zdarzenia doszło na 430 kilometrze autostrady A4 w kierunku Krakowa. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z OSP Staniątki stwierdzono dwa zdarzenia w niedużej odległości od siebie i brak osób poszkodowanych . Dodatkowo w zdarzeniach uczestniczyło dwoje niemowląt.Ruch na A4 w kierunku Krakowa odbywał się z drobnymi utrudnieniami - pojazdy znajdowały się na pasie awaryjnym.

Ostatecznie po przybyciu na miejsce kolejnych zastępów z OSP Niepołomice, OSP Czarnochowice i JRG Wieliczka stwierdzono jedno zdarzenie ( jeden z uczestników zdarzenia zatrzymał się w dalszej odległości od pierwotnego miejsca zdarzenia). Na miejsce przybyło łącznie trzy karetki ZRM które zabrały tylko jedną osobę poszkodowaną - przytomną, stabilną. Przebadano także uczestniczące w zdarzeniu niemowlęta, nie stwierdzając dodatkowych osób poszkodowanych. Po wykonaniu standardowych czynności związanych ze zdarzeniami drogowymi pojazdy przekazano w formie pisemnej Policji i wrócono do koszar.

Opracowanie: kpt. Damian Chmura
Zdjęcie: archiwum JRG03-05-2018